Jak Włochy to tylko w Październiku

Z wielu dalekosiężnych prognoz wynika, że wrzesień będzie kontynuacją afrykańskich temperatur w Italii.

Kiedy ktoś pierwszy raz wybiera się Włoch, zazwyczaj wybiera  miesiące letnie lipiec i sierpień na swoją podróż. Po powrocie polski turysta już jest mądrzejszy 🙂 Doświadczył, że zwiedzanie Włoch z 35 – 40 stopni nie należy do najprzyjemniejszych a czasem wręcz osłabia i zniechęca do aktywnego zwiedzania. Dlatego na kolejną podróż wybiera wrzesień!

Ależ jakie zaskoczenie 🙂 Ponieważ wrzesień we Włoszech często bywa równie gorący. Dokładnie tak ma być i w tym roku! Jak wynika z artykułu z portalu ilmeteo.it wrzesień będzie o 2-3 stopnie cieplejszy niż zwykle. Żartobliwie opisuje, że początek jesieni rozpocznie się dla uczniów pod znakiem „costume e infradito” (strój i japonki)

Co do opadów, eksperci zauważają od kilku lat utrzymującą się tendencję, że we wrześniu przelotne deszcze koncentrują się na części północnej Włoch oraz wybrzeża adriatyckiego.  Ale nie ma co się zniechęcać 🙂 – jest powiem takie powiedzenie włoskie: „Se ti svegli di buon umore vorrà dire che fuori c’è il sole” – jak się zbudzisz z dobrym humorem, znaczy, że na zewnątrz jest słońce

Dlatego drodzy sympatycy Italomondo – zapamiętajcie – jak do Italii to tylko w PAŹDZIERNIKU 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *